Mire figyelj MÉG annak érdekében, hogy a bőröd sokáig megőrizze fiatalságát?
Az előző bejegyzésben igyekeztem felvértezni mindenkit a leghatásosabb eszközökkel, amikkel érdemes elkezdeni az öregedésgátlást, és összeszedtem, mire érdemes odafigyelni az öregedéslassító bőrápolás során. Ha már megvan a kellő rutin, reggel és este is szánsz néhány percet a bőrödre az ügy érdekében, véded magad a túlzott UV sugárzástól és ismered a két legütősebb öregedésgátló hatóanyagot, akkor itt az idő, hogy tovább lépjünk a haladó szintre!
Ugye már nagyon kíváncsi vagy, mit tudsz MÉG tenni annak érdekében, hogy a bőröd fiatalos, és üde maradjon?!
Halványítsd a ráncaidat!
Szándékosan fogalmazok így. Mély barázdákat már bajos teljesen eltüntetni, de a ráncok finomítása, halványítása igenis lehetséges természetes kozmetikumokkal!
Ha biztosra akarsz menni, érdemes a következő hatóanyagokat keresned a kozmetikumokban: acmella-kivonat (szokták természetes botox-nak is hívni), C-vitamin, A-vitamin (retinol), vagy bakuchiol, rózsavíz, rózsaolaj, csipkebogyó olaj, koffein, marula olaj, gránátalmamag olaj.
A kémiai hámlasztók használatával szintén sokat tehetsz azért, hogy a bőröd fiatalosabb megjelenésű legyen. Ezek a készítmények is halványítják a ráncokat, a következő pontból pedig kiderül, mire jók még!
Halványítsd a foltokat!
Ha mégsem sikerült megakadályozni, hogy pigmentfoltok jelenjenek meg a bőrödön, ne búsulj, van még remény. Hámlassz rendszeresen!
Az ún. kémiai hámlasztók (főként az AHA és PHA), hatásosak a foltok halványításában. A naposabb évszakokban az AHA savak használatát nem javaslom, mert fényérzékennyé teszik a bőrt. A hámlasztásnak van azonban olyan alternatívája is, ami bátran használható nyáron is, ilyen az enzimes hámlasztás, és a PHA tartalmú hámlasztó készítmények alkalmazása. Ezek nagyon kíméletesek, így érzékeny bőr esetén sem okoznak gondot.
A foltok és ráncok halványítása mellett a rendszeres hámlasztás segít megújítani a bőrt, egyenletesebb, üdébb és hidratáltabb lesz, és a hatóanyagok is könnyebben fel tudnak szívódni.
Ne csak a szemed és az arcod ránctalanítsd!
30 éves kor felett sokan hajlamosak gyorsan beszerezni egy szemránckrémet, és ezzel kipipálni az öregedésgátlás témáját. A leghatásosabb szemkörnyékápolásért érdemes egyetlen termék helyett egy hatásos rutinban gondolkodni, amit reggel és este is elvégzel, nyáron pedig megfejeled egy UV szűrős napszemüveg viselésével!
A bőr öregedése máshol is végbemegy, ezért az arckrémedet, szérumodat ne sajnáld a nyakadra és a dekoltázsodra is felkenni, hogy az ápoltság ne érjen véget az áll vonalánál. Ha ránctalanításról van szó, az arcon sem csak a szemre fókuszálj, a szád környékét se hagyd ki!
Szabadgyökök ellen használj antioxidáns tartalmú készítményeket!
A külső környezeti hatások, a túlzott UV sugárzás, a szennyezett levegő, a stressz, a dohányzás, az alkoholfogyasztás…. mind-mind serkentik a szabadgyökök képződést, így a sejtjeink idő előtti öregedéséhez és sejtelhaláshoz vezetnek, ami oxidatív folyamat. Ez ellen pedig antioxidánsokkal tudunk védekezni.
Mik azok a szabadgyökök és miért károsak? (Kattints ide, hogy megtudd)
A legismertebb antioxidánsok az A-, C-, és E-vitamin, de rengeteg antioxidáns hatású természetes növényi kivonat is van, amit előszeretettel használnak kozmetikumokban. Ilyen például a zöldtea kivonat, C-vitamin származékok, Q10, szőlőmag olaj, ferulsav…
A bőrápolási tanácsadás során általam ajánlott öregedésgátló, feszesítő termékek egytől-egyig tartalmaznak klassz antioxidánsokat, ezért erre nem feltétlenül kell külön figyelmet fordítanod, én megteszem helyetted. Ugyanakkor antioxidánsokat az étkezéssel és étrendkiegészítőkkel is bevihetünk a szervezetünkbe. Az öregedésgátlás tehát nem kell, hogy kimerüljön a bőr külsőleges ápolásában.
Rendszeresen hidratáld a bőröd!
És végre megérkeztünk a jól ismert és már megszokott lépéshez. Igen, jó döntés, ha használsz hidratáló krémet, mert ezáltal nap, mint nap teszel a bőröd egészségéért.
A leghatékonyabb hidratálók ún. természetes hidratáló faktorokkal érik el a vízmegkötő hatást. (NMF = Natural Moisturizing Factors) Ezek az anyagok egyébként a bőrben természetes módon is megtalálhatóak.
Ha valóban hatásos hidratáló készítményre vágysz, keresd a következő hatóanyagokat: urea, hialuronsav (lehetőleg többféle molekulaméretű), Nátrium-PCA, Sodium-PCA (ezek az ún. NMF), továbbá a kollagén, Pentavitin®, virágvizek, és az értékes növényi olajok is bírnak hidratáló hatással.
Ha eddig ki is merült a bőrápolásod a hidratáló krém használatában, sebaj! Azért vagyok itt, hogy segítsek Neked.
Tartozz Te is a tudatos bőrápolók közé! Sajátítsd el lépésről-lépésre a legfontosabb ismereteket, használd következetesen a rutinokat, és érd el, hogy akár éveket is letagadhass bőröd frissessége és üdesége miatt!
Elakadtál? Kérj személyre szabott bőrápolási tanácsot! Jelentkezz bőrápolási tanácsadásra!